Baseino darbo laikas

Pirmadienis 14.00-22.00
Antradienis 8.00-22.00
Trečiadienis 8.00-22.00
Ketvirtadienis 8.00-22.00
Penktadienis 8.00-22.00
Šeštadienis 10.00-22.00
Sekmadienis 10.00-22.00

Užsakyk internetu ir dovanok!

Užsakyk internetu ir dovanok!

Pirmieji Radviliškio plaukimo baseino metai! Renginiai, veiklos, užsiėmimai ir apsilankymai Radviliškio plaukimo baseine 2018 metais

Radviliškio plaukimo baseino pagrindinė veiklos rūšis – pramogų ir poilsio organizavimas. Baseine organizuojamas sportinis ir  rekreacinis švietimas, vaikų poilsio stovyklos bei sportinės veiklos užsiėmimai. Pagrindinis baseino tikslas – teikti miesto ir rajono gyventojams sveikatingumo paslaugas, vykdyti neformalųjį vaikų švietimą, ugdyti sportininkus. Per pirmuosius gyvavimo metus  baseinas aktyviai vykdė savo veiklas, jame buvo surengta nemažai įvairių užsiėmimų, varžybų ir renginių.

Pirmoji baseine vykdoma programa buvo antrokų mokymo plaukti programa „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Programa pradėta vykdyti 2018 m. vasario mėn. ir baigta 2018 m. gruodžio mėn. Per mokslo metus pradinukams suorganizuota po 30 plaukimo užsiėmimų, o juose dalyvavo 287 antrokai iš viso rajono.

Vasario mėn. startavo mėnesį laiko trukusios mankštos baseine Trečiojo amžiaus universiteto senjorams, kurias organizavo Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras. Šios mankštos vyko vieną kartą per savaitę, jų tikslas – puoselėti senjorų sveikatą bei stiprinti jų fizinį pasirengimą. Nuo 2018 m. vasario 12 d. buvo sudaryta sutartis su Linkuvos socialinės globos namais. Šių namų gyventojai baseine pramogavo kelis kartus per mėnesį.

Nuo 2018 m. kovo 1 d. startavo mokamos pradinio mokymo plaukti grupės ir dvi NVŠ programos. Mokamas plaukimo grupes lankė 62 Radviliškio miesto ir rajono moksleiviai ir dvejose savaitinėse plaukimo pamokose tobulino savo plaukimo įgūdžius. NVŠ programas „Mokymas vaikus plaukti ir siekimas aukštesnių rezultatų“ ir  „Mokyti vaikus plaukti ir saugiai elgtis vandenyje bei prie vandens“ lankė 64 mokiniai. Šių plaukimo pamokų tikslas – mokyti vaikus saugiai elgtis vandenyje, padėti išsiugdyti gyvybiškai svarbius ir reikalingus plaukimo įgūdžius, skatinti ugdytis atsakomybę už save ir aplinkinius, laikytis saugaus elgesio taisyklių, puoselėti olimpines sporto vertybes, kilnų elgesį, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

2018 m. balandžio 7 d. Radviliškio plaukimo baseine vyko pirmosios plaukimo varžybos „V. Katkevičių memorialas“ 2018 m. Baltijos šalių „Super Masters“ II etapas, kurias organizavo Kauno plaukimo federacija ir Radviliškio plaukimo baseinas. Jose dalyvavo plaukimo veteranai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos Federacijos, iš viso per 120 dalyvių. Plaukikai varžėsi įvairaus amžiaus grupėse ir atskirose rungtyse: 50 m laisvu stiliumi, 50 m krūtine, 50 m nugara, 50 m ir 100 m kompleksu.

2018 m. kovo 26–27 d. buvo suorganizuotos pirmosios moksleivių, lankančių Radviliškio plaukimo baseino grupes, plaukimo varžybos. Vaikai pirmą kartą varžėsi 25 m plaukimo nugara rungtyje, atskleidė įgūdžius, kuriuos išsiugdė treniruotėse, ir  išbandė savo jėgas.

2018 m. gegužės mėn. plaukimo baseine lankėsi Vinco Kudirkos progimnazijos priešmokyklinių ugdymo grupių vaikai. Jie buvo supažindinti su baseinu, jiems organizuota mankštelė ir žaidimai vandenyje.

2018 m. birželio 4–15 d. ir 18–29 d. vykdytos intensyvaus mokymo plaukti vaikų dienos užimtumo programos. Jų metu vaikai kasdien po dvi valandas praleisdavo baseine, žaisdavo lauke ir mokėsi dirbti grupėse. Džiugu, kad visi dalyvavę programoje įveikė savo baimes ir, padedami trenerio, per dešimt programos dienų vandenyje pasiekė puikių rezultatų. 

2018 m.  birželio 15 d. vyko pirmojo sezono vaikų varžybos, kuriose varžėsi Radviliškio plaukimo baseiną lankantys NVŠ ir mokamas pradinio mokymo plaukti grupes vaikai. Savo jėgas jaunieji plaukikai išbandė trijose 25 m plaukimo rungtyse. Vaikai varžėsi plaukdami nugara, kojomis krauliu ir kojomis ant nugaros.

2018 m. liepos 9–13 d. buvo suorganizuota intensyvi vaikų vasaros stovykla „Noriu būti“. Stovyklą iš dalies finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Šioje stovykloje vaikai penkias dienas nuo ryto iki vakaro leido plaukimo baseine, keliavo, mokėsi, žaidė ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

2018 m. liepos 24 d. Radviliškio mieste vykusio Europos žmonių festivalio dalyviai savo jėgas išmėgino įvairiose sportinėse varžybose, iš kurių viena buvo plaukimas. Susirinkę dalyviai varžėsi keturiose rungtyse: 100 m laisvu stiliumi, 50 m krūtine bei nugara ir komandinėje estafetėje 4×25. Šiose varžybose nugalėtojais tapo Liuksemburgo komanda, antri liko latviai, o treti – ispanai.

2018 m. liepos 26 d. baseine svečiavosi profesionalus pirtininkas, lietuviškos pirties akademijos įkūrėjas Rimas Kavaliauskas. Jis saunoje organizavo sveikatinimosi programą, atskleidė pirties subtilybes, mokė taisyklingai naudoti vantas, mokė atlikti kūno šveitimo su medumi ir druska procedūrą.

2018 m. nuo rugsėjo mėn. organizuojamos senjorų mankštos. Senjorai 45 min baseine mankštinasi su trenere, o likusį laiką pramogauja baseine. Reguliariai lankantys mankštas senjorai teigia, kad žymiai geriau jaučiasi, sumažėja kraujospūdis, gerėja nuotaika ir koordinacija.

2018 m. rugsėjo 14 d. pasirašyta sutartis su Pakruojo rajono visuomenės sveikatos biuru. Pakruojo rajono gyventojai baseine lankosi kiekvieną penktadienį. Pirmiausia visi sudalyvauja mankštoje, po jos skuba mėgautis pirtimis ir masažine vonia. 

Nuo rugsėjo iki gruodžio mėn. savaitinėse plaukimo pamokose dalyvavo ir Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos 2 b ir c klasių mokiniai, kurie su treneriu mokėsi plaukti, atlikinėjo įvairias užduotis vandenyje ir stiprino savo fizinį pasirengimą.

Rugsėjo 19 d. baseine svečiavosi probacijos tarnyba, o spalio mėn. 24 d. sulaukta Lizdeikos gimnazijos merginų, kurių apsilankymą suorganizavo kūno kultūros mokytojos Rasa Abromaitienė ir Diana Onaitienė.

Nuo 2018 m. spalio iki gruodžio mėn. kiekvieną penktadienį Radviliškio plaukimo baseine apsilankydavo Radviliškio parapijos bendruomenės vaikų dienos centro mokiniai. Vaikams apsilankymai baseine atneša daug džiaugsmo ir gerų emocijų, jie stiprina savo sveikatą ir pramogauja. Nuo 2018 m. spalio mėnesio Radviliškio plaukimo baseinu susidomėjo ir Šeduvos globos namų seneliai, kurie noriai atlieka mankštą su trenere, plaukioja, o likusį laiką leidžia šiltoje sukūrinėje vonioje.

2018 m. lapkričio–gruodžio mėn. baseino sporto salėje buvo rengiamos funkcinės treniruotės ir treniruotės su pasipriešinimo gumomis. Jose galėjo dalyvavo visi norintys baseino lankytojai.

2018 m. gruodžio 7 d. baseiną išbandyti panoro ir Šeduvos gimnazijos 7 klasės mokiniai su auklėtoja Rita Šlivinskaite. Atvykę moksleiviai tobulino savo plaukimo įgūdžius ir mokėsi taisyklingo šuolio į vandenį.

2018 m. gruodžio 19 d. artėjant gražiausioms metų šventėms buvo surengtos pirmosios Radviliškio rajono senjorų individualaus plaukimo varžybos, kurių tikslas – populiarinti  plaukimo sportą senjorams Radviliškio rajone. Susirinkę dalyviai varžėsi 25 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Šiose varžybose apsilankė ir netikėtas svečias – Kalėdų senelis, kuris kiekvienam dalyviui įteikė dovanėlę ir suorganizavo linksmą apšilimą. O jau kitą dieną, gruodžio 20 d.,  baseine šurmuliavo mažieji plaukikai, nes čia buvo surengtos kalėdinės vaikų plaukimo varžybos. Jose taip pat dalyvavo Kalėdų senelis, kuris pasveikino ir apdovanojo kiekvieną vaiką. Mažieji plaukikai kalėdinėse plaukimo varžybose varžėsi 25 m nugara plaukimo rungtyje.

Per pirmuosius baseino gyvavimo metus sulaukta 64 000 lankytojų, buvo suorganizuotos šešios varžybos ir kiti įvairūs renginiai. 2019 metais artimiausiuose planuose numatoma organizuoti mankštas senjorams su Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuru, tikimasi suorganizuoti šeimų plaukimo varžybas, bus tęsiamos veiklos su Pakruojo rajono visuomenės sveikatos biuru ir Šeduvos senelių globos namais bei stengiamasi suorganizuoti kuo daugiau veiklų miesto gyventojams.

Sporto salės lankymas įskaičiuotas į baseino bilieto kainą, o baseine veikia kavinė, masažo kabinetas bei soliariumas. Baseino administracija stengiasi dėl kiekvieno atvykusio lankytojo ir linki visiems smagaus ir kokybiško laiko plaukimo baseine!